Parasaurolofus

 

Cyberpunk

     Většinu z nás ráno probudí budík mobilu. Zamáčkneme ho, v zimních měsících rozsvítíme světlo stiskem vypínače. V kuchyni zapneme vodu na kávu a uděláme si snídani. Za párt budeme možná mít v těle implantát, který nás vzbudí, rozsvítí, jakmile projdeme kolem určitého senzoru a v kuchyni nás bude vítat vůně uvařené kávy a jídla, které nám počítač integrovaný v domě udělal na základě analýzy našeho metabolismu. Za několik desítek let se naši potomci ráno neprobudí, ale jejich mozek aktivuje avatáry ve virtuální realitě, zatímco jim do žil bude proudit umělá výživa i když většinu jejich těla budou tvořit implantáty, dokonalejší než dosavadní orgány. Brzy však dojde k revoluci a potomci těchto „lidí“ budou bloudit po zpustošeném světě bez morálních zásad a bezpečného koutu. Připadá vám tato vize budoucnosti přitažená za vlasy? Možná. Vítejte ve světě cyberpunku! (více)
03.02.2014 18:47 | 0 komentářů
Autor: Berkana Wunjo
| stálý odkaz

Irezumi – japonská krása

     Dokážete si představit bolest, kterou Vám způsobují miliony vpichů malé jehly? Pro mnohé z nás to dnes není jen představa. Oblíbenost tetování je na vzestupu a zdobí se jím čím dál více lidí. Ale co když jehla není poháněna motorkem, ale lidskou rukou a vytvořit malý motiv tak netrvá několik hodin, ale dní, a bolest je mnohem větší? Navíc malé motivy nejsou žádané. Plátnem pro krásné vzory je celé tělo. Připadá Vám to jako noční můra? Vítejte ve světě irezumi. Světě, který ovládá děsivá japonská mafie Yakuza.

(článek vznikl pro časopis Jiné Teritorium) (více)
01.09.2013 17:32 | 0 komentářů
Autor: Parasaurolofus
| stálý odkaz

Tajný jazyk vězeňských tetování

     Každý má svůj styl. I když se naše moderní společnost snaží odstranit z mysli jednotlivce veškeré předsudky, nikdy se nedokážeme zcela zbavit tendence posuzovat osoby podle vzhledu. Upravené formální oblečení prozradí pečlivce stejně, jako dready nebo pearcing kreativitu, často smíšenou s rebelií. Všichni se snaží vypadat co nejlépe v rámci životního postoje, který si zvolili. Zapadnout do „své“ komunity, vypadat tak, aby každý pochopil, kam patříme, kým jsme. A to včetně trestanců. Ti si dokonce vybudovali pro nezasvěcené jen těžko rozluštitelný systém zdobení těla inkoustovými obrazci, z nichž lze vyčíst celý život. Protože tetování ke kriminálu patří od počátku. Jaká poselství se skrývají na kůži „zlých hochů“?

(článek vznikl pro časopis Jiné Teritorium) (více)
01.09.2013 17:25 | 0 komentářů
Autor: Parasaurolofus
| stálý odkaz

Live to ride - ride to live

     Černá kůže a chromovaný kov, rychlé stroje, silní muži a čest. Rychlost a svoboda. Jak jinak začít článek o motorkářích, než rychle? Nebudeme zde však mluvit o běžných jezdcích, kteří si koupili „pořádnou motorku“, aby udělali dojem na sousedy a užili si pár rychlých jízd ročně. Řeč bude o motorkářích, kteří silným motorům na dvou kolech zasvětili svůj život a naplnili jimi své duše. Zabrousíme – li ve vlastní mysli, většinou si je představíme jako tvrdé, ne příliš bezpečné, zarostlé chlápky s koženou vestou, Harleyem a skupinou podobných lidí okolo. Většina z nás se skupinám takových mužů rychle vyhne a mnozí si pomyslí, co může tyto muže držet v tak krutém prostředí. Motorkáři však mají něco, co by jim mnoho ostatních lidí mohlo závidět. Hrdost, svobodu a přátele, kteří nikdy nezradí.

(Článek vzniknul pro časopis Jiné Teritorium) (více)
01.09.2013 17:14 | 0 komentářů
Autor: Parasaurolofus
| stálý odkaz


Cyklus Pandora

Lidé tráví svůj život v bludištích. Pokud uniknou a nedokáží nalézt jiné bludiště, vytvoří si je. Co znamená tahle vášeň pro podstupování zkoušek?
"Otázky Avaty, Dějiny"
Frank Herbert
(více)
15.02.2012 09:07 | 0 komentářů
Autor: Parasaurolofus
| stálý odkaz

Parasaurolofus

Rozhodla jsem se, že napíšu článek o tomto dinosaurovi. Nejen proto, že je vedle stegosaura jedním z mých oblíbených, ale také proto, že mnoho lidí zná jeho podobu, ale nespojuje si ji s tímto jménem. Navíc si myslím, že by lidé, kteří se ocitnou na tomto blogu měli vědět, co to parasaurolofus je a kdo jim tedy píše. :) (více)
14.02.2012 18:35 | 0 komentářů
Autor: Parasaurolofus
| stálý odkaz

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se